Yeşil Yarınlar Yok Olmasın..

İlimizde Çevre konulu aktivite programları kapsamında yerelde bilinç oluşturmak üzere hazırlanarak uygulamaya konulan proje çalışmamızdır.

Çevreciler Grubu tarafından yürütülmekte olan çalışmalar 3 aşamalı olarak planlandı. İlk aşamada ilköğretim okullarında sınıf öğretmenlerine ulaşmak suretiyle kendilerine derslerinde çevre konusunu işlerken kullanabilecekleri çeşitli materyaller teslim edildi. Sunum slaytları, animasyonlar, çizgi film ve skeçlerden oluşan bir CD ve çeşitli hikayelerle boyama kitapları oluşturarak öğretmenlerimize teslim ettik.

İkinci aşamada ise ağaçlandırma çalışmalarına yer verildi. Özellikle yeni oluşturulan okul ve sahalara yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında yaklaşık 2000 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Çalışmalarımızın 3 aşamasında ise çeşitli yarışmalar organize edilerek uygulamaya sokuldu. En Güzel Bahçeli okul ve Site yarışmalarında ise dereceye girenlere proje anısına hediyeler verildi.

Projemiz; Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı), Erzurum Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Çevre Müdürlükleri ve belediyeler tarafından desteklendi.